Wszystko o sesji ślubnej, czyli jak to zrobić, żeby było wyjątkowo?

 In Katalog Ślubny
28 Cze 2017

Sesja ślubna – niebanalne pomysły na ślubną sesję zdjęciową

Przed wyborem fotografa ślubnego każda para musi podjąć kilka ważnych decyzji. Jego prace będą przecież pamiątką dla nas i naszych bliskich na całe życie. Będą nośnikiem naszych wspomnień. Jak więc znaleźć takiego, który aparatem zatrzyma te chwile, które ze względu na ogromne emocje tego dnia ulatują z naszej pamięci?

W pierwszej kolejności postawmy na profesjonalizm. Nie koniecznie mam tu na myśli ukończenie najbardziej renomowanych szkół świata, choć jest to oczywiście niezaprzeczalny atut. Chodzi o profesjonalne podejście do klienta, odpowiedzialność, rzetelność i sumienne wywiązanie się ze swojego zadania. Mamy wtedy pewność, że fotograf poważnie podchodzi do swojej pracy i zrobi wszystko, żebyśmy byli zadowoleni z jego pracy.

Kolejną rzeczą, o jakiej musimy zdecydować to rodzaj usługi. Możemy wybrać oczywiście na krótką sesję w dniu ślubu, musimy jednak pamiętać, że wiąże się to z opuszczeniem naszych gości na jakiś czas oraz z dodatkowym stresem w tym dniu. Znacznie szersze spektrum możliwości daje nam sesja zdjęciowa w innego dnia, kiedy jesteśmy już wyluzowani i możemy zaszaleć.

Każdy z nas chce, aby jego sesja ślubna była wyjątkowa, inna niż wszystkie. Aby wyeliminować z niej nudę warto się dobrze do niej przygotować. Sposób na nietuzinkowość jest wbrew pozorom prosty – zastanówmy się, co charakteryzuje nas jako parę. Być może macie jakąś wspólną pasję, „wasze” miejsce lub ulubiony motyw popkultury, który moglibyście wykorzystać.

Niech sesja plenerowa wyraża Was, Wasze zainteresowania i rzeczy, które uwielbiacie wspólnie robić. Lubicie grać na konsoli? Wykorzystajcie cosplay’owe gadżety. A jeśli jesteście fanami siłowni, zróbcie zdjęcia w trampkach lub z hantlami. Jeśli ma być zabawnie, ubierzcie kolorowe okulary i świetnie się bawcie. Każdy gadżet, który przyjdzie Wam do głowy może zostać wykorzystany.

W przypadku, kiedy natomiast bliżej Wam do prostoty i klasyki, znajdźcie takiego fotografa, który stawia na pokazanie emocji. Takiego, który w pierwszej kolejności zastanawia się jak pokazać łączące Was uczucie. Wtedy nie potrzebne są Wam gadżety. Wystarczy Wasza miłość ?

Jeśli pozwala Wam na to budżet i chcecie zaszaleć, połączcie sesję zdjęciową z podróżą poślubną – morska plaża, górskie szlaki, a może Paryż lub Barcelona? Przy niższym budżecie można wykorzystać miejsca, w których mieszkacie. Inspiracją mogą stać się parki, łąki, czy wieżowce w centrum miasta. Piękne widoki i ciekawe budowle świetnie prezentują się na zdjęciach.

Jest jeszcze jedno wyjście, które szczerze mówiąc, darzymy ogromnym sentymentem – ekstremalne sesje zdjęciowe. Tzw. trash the dress, czyli sesje dla odważnych. Jeśli zdecydujecie się na takie zdjęcia, musicie liczyć się z dwiema kwestiami. Ślubny garnitur i suknia zapewne nie będą nadawały się do ponownego użycia, a Wasze zdjęcia będą wywoływały szeroki uśmiech na twarzy każdego, kto je zobaczy! Niesamowitą frajdę sprawi Wam sesja na skuterach wodnych, ścigaczach albo offroad’owa trasa po leśnych drogach. A jeśli bierzecie ślub zimą, idealnie sprawdzą się sporty zimowe.

W sieci znajdziecie mnóstwo wyszukanych koncepcji na sesje, jednak jeżeli szukacie naprawdę oryginalnych pomysłów, zajrzyjcie w głąb siebie – tam znajdziecie to coś, czego szukacie. Wtedy granicą będzie już tylko Wasza wyobraźnia.

Aleksandra Guła


Tomasz Szwecki
Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: