Wesele i ślub w czerwcu

 In Na ostatni guzik- blog ślubny

Czerwiec to jeden z najchętniej wybieranych terminów na śluby i wesela. Kusi on nie tylko wysoką temperaturą i pięknem przyrody, ale zawiera też w nazwie pożądaną literę „r”, co może mieć znaczenie dla przesądnych par. Jakie są więc zalety i wady zaślubin w tym miesiącu, i o czym powinniśmy pamiętać organizując czerwcowe wesele?

Zalety ślubu w czerwcu

O atutach ślubów i wesel w czerwcu napisano już wiele. Tym, co najbardziej zachęca Młode Pary do wyboru tego terminu jest oczywiście pogoda. Choć większość czerwca przypada na koniec wiosny, powszechnie kojarzy się nam on z piękną, słoneczną aurą i początkiem sezonu urlopowego. I tak jest w rzeczywistości – o ile w maju zdarzają się jeszcze chłodne dni, a nawet opady śniegu (zwłaszcza w rejonach górskich), o tyle w czerwcu możemy liczyć na słońce i wysokie temperatury. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to właśnie w tym miesiącu możemy cieszyć się najdłuższymi dniami w ciągu całego roku. Dodaje to nie tylko energii do zabawy weselnej do białego rana, ale także umożliwia np. późniejsze urządzenie sesji ślubnej w plenerze.

Czerwiec obfituje także w świeże owoce, warzywa i kwiaty – od wyboru do koloru. Daje nam to duże pole do popisu zarówno przy wybieraniu menu, jak i dekoracji sali weselnej, kościoła, samochodu itp. Jeśli wybierzemy określony kolor czy gamę barw jako przewodnie dla wesela, nie będziemy mieć problemu z dobraniem kwiatów do bukietu ślubnego czy dekoracji stołów. Możemy się nawet posunąć o krok dalej i urządzić wesele tematyczne, w którym czerwcowe dary natury będą grać pierwsze skrzypce. Truskawki jako motyw przewodni wesela? Dlaczego nie!

Wady ślubu w czerwcu

Czy więc ślub i wesele w czerwcu to same atuty? W przypadku uroczystości w tym miesiącu trudno mówić o wadach jednak może okazać się, że nie dla wszystkich będzie to najlepszy wybór. Kluczowe przy podjęciu decyzji będą dwie sprawy – budżet, jakim dysponujemy oraz z jakim wyprzedzeniem planujemy uroczystość. Jest to jeden z najpopularniejszych miesięcy na śluby, w związku z czym ceny za wynajem sali, zespołu czy fotografa są również wysokie. W najpopularniejszych miejscach terminy wesel są często zajęte na kilka lat do przodu, jeśli więc mamy upatrzony dworek czy salę, warto jak najwcześniej postarać się o rezerwację daty. Trzeba też zaznaczyć, że jeśli planujemy niewielką uroczystość również możemy mieć problem z rezerwacją – ośrodki weselne w okresie letnim skupiają się na dużych weselach, często z noclegiem i poprawinami. W tej sytuacji warto pomyśleć o mniej popularnym miesiącu na kameralną ceremonię.

Są jeszcze dwie sprawy, o których powinniśmy pamiętać decydując się na ślub w czerwcu. Jak podkreśla Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy: „Młode Pary często nie zdają sobie sprawy, że lato to najbardziej deszczową porą roku w naszym kraju. Koniecznie zadbajmy o stylowe parasole i rezerwową salę w przypadku ślubu w plenerze – w razie gwałtownej burzy okaże się to nieocenione!” – kończy wypowiedź ekspertka. Druga kwestia również związana jest z pogodą – upały w czerwcu to nie rzadkość. Aby nasi goście czuli się na weselu komfortowo, powinniśmy zadbać o odpowiednią ilość zimnych napoi różnego rodzaju (woda, soki, lemoniada) oraz zimnych deserów.

Przeczytaj także

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: