Nietypowe atrakcje ślubne – przegląd zabaw weselnych

 In Na ostatni guzik- blog ślubny

Zabawy weselne stanowią nieodłączny element tego typu przyjęć. Mają one dostarczać rozrywki nie tylko gościom weselnym, ale również Parze Młodej – dlatego tak ważne jest wybranie zabaw, które spodobają się obu stronom i które będą pasować do stylu przyjęcia. Co wybrać, aby nasze przyjęcie weselne było udane? 

Taniec ze świecami 

Ta forma rozrywki weselnej zapewni Waszym gościom nie tylko dobrą zabawę, ale również wywoła zachwycające efekty! W tym tańcu, każda z par dostaje świecę, którą zapala od świecy Pary Młodej. Dzięki ich blaskowi cała sala nabiera niepowtarzalnego uroku! Jest to wymarzona sceneria do zdjęć weselnych. 

Fotobudka 

Zdjęcia wykonane w ekspresowym tempie to piękna pamiątka zarówno dla Pary Młodej, jak i dla gości, które mogą zostać wklejone do pamiątkowej księgi. Do fotobudek dołączane są przeróżne gadżety – peruki, okulary, kapelusze i wiele innych. Kreatywność gości w doborze stylizacji na pewno Was zaskoczy!  

Test zgodności Państwa Młodych 

Przy tej zabawie goście weselni występują w roli obserwatorów, ale mimo to jest to dla nich duża atrakcja. Wodzirej lub znajomi przygotowują wcześniej listę pytań dla Państwa Młodych. Przykładowe pytania mogą dotyczyć, kto lepiej gotuje, czy też dotyczyć przeszłości pary młodych. Para Młoda siedzi do siebie tyłem, aby nie widzieć swoich odpowiedzi. W celu ich udzielenia podnoszą but Pana Młodego lub Panny Młodej, przez co można zobaczyć w których kwestiach małżonkowie są zgodni, a w których nie. Zamiast butów można użyć tabliczek z napisem “Ja” i “Ona” dla Pana Młodego i analogicznie dla Panny Młodej – “Ja” i “On.” 

Świecące balony  

Są one alternatywą dla popularnych lampionów szczęścia. Gościom weselnym wręczony zostaje świecący balon z helem na którym zapisują oni życzenia dla nowożeńców i który wypuszczają w powietrze. Jest to zabawa, która wprowadza wiele elementów romantyzmu do przyjęcia. Widok lecącego w górę balonu zapada gościom w pamięci na długie lata. 

Pokaz zdjęć 

Na pewno nie wszyscy goście znają historię Waszej miłości lub Wasze pasje. Wesele to idealny moment, aby dać im szansę poznać Was bliżej! Ważne, aby prezentacja nie była za długa, ponieważ w pewnym momencie może się ona znudzić. Wykorzystajcie do niej Wasze zdjęcia, krótkie komentarze lub opowiedzcie krótką anegdotę z historii Waszego poznania. Zaciekawienie gości gwarantowane! 

Ręce i nogi 

Jest to zabawa, podczas której pary znajdujące się na parkiecie, na znak orkiestry lub Dj’a muszą jak najszybciej dostosować się do poleceń prowadzącego zabawę. Przykładowe polecenia: “Na parkiecie pozostają dwie nogi, jedna ręka/dwie ręce, jedna noga/ dwie nogi i głowa”. Kombinacji jest wiele, a ta para, która najdłużej pozostanie na parkiecie wygrywa nagrodę przygotowaną przez Parę Młodą. 

Przeczytaj także

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: