Monstera na weselu

 In Na ostatni guzik- blog ślubny

Od kilku sezonów obserwuję niesłabnącą fascynację monsterą. Ten motyw widzimy w projektach wnętrz, jest polecany jako wzór tapety, motyw na poduszkę ozdobną 🙂 Monstera jest też bardzo popularna na Instagramie, Pintereście i Facebooku. Ten kwiat to hit kilku sezonów i powiem Wam, że wcale się nie dziwię! Dzisiaj kilka słów o Monsterze w dekoracjach sali weselnej. Mam nadzieję, że Was zainspiruję!

Monstera dziurawa (łac. Monstera deliciosa) to jedna z największych pokojowych roślin uprawianych w doniczkach. W naturze monstera to silnie rosnące, płożące się bądź wspinające pnącze, występuje w tropikalnym lesie równikowym Ameryki Południowej (od południowego Meksyku po południową Panamę).

Monstera to bardzo wdzięczna roślina. Motyw tego pnącza można wykorzystać jako dekoracja stołu weselnego, świetnie sprawdzi się w bukiecie ślubnym, a także jako motyw przewodni zaproszeń ślubnych i podziękowań dla gości.

Monstera świetnie podkreśli stylistykę boho i doda sali tropikalnego designu. Biorąc pod uwagę obecne upalne lato można powiedzieć, że to świetny motyw na gorące, letnie wesele!

Dzięki majestatycznie dużym liściom w kształcie serca monstera świetnie sprawdza się w wersji minimalistycznej. Mam tutaj na mysli brak konieczności budowania dużych bukietów. Wystarczy jeden liść monstery, aby stolik wyglądał zjawiskowo.

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: