Lniany garnitur – zestaw dnia!

 In 4gentleman.pl

Lniany garnitur to idealne rozwiązanie dla osób, które pomimo wysokich temperatur, również latem cenią klasyczny ubiór i komfort. Aktualnie nie wyobrażam sobie mojej garderoby bez rzeczy wykonanych z lnu. Sam materiał charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza, co latem zdecydowanie podnosi komfort i użyteczność ubrań wykonanych z tej tkaniny.  Len jest najstarszym materiałem włókienniczym – o czym warto pamiętać!

Lniany garnitur – zestaw dnia

W dzisiejszym materiale, chciałbym wam zaprezentować stylizacje, której podstawą jest mój pierwszy lniany garnitur. Pochodzi on z asortymentu jednej z najbardziej znanych polskich marek odzieżowych – Adam Feliks Próchnik. Firma ta jest jedyną polską marką z pośród pięciu firm, która od dnia pierwszego, do dziś, notowana jest na GPW w Warszawie. Garnitur ten był dostępny w letniej kolekcji marki z 2016 roku. Wykonany jest z lnu z domieszką jedwabiu. Możecie mi wierzyć bądź nie, ale przez te dwa lata intensywnego użytkowania, zestaw wciąż jest nie do zdarcia i wygląda niemalże identycznie, jak w dniu, kiedy założyłem go po raz pierwszy. 

Prezentowany, lniany garnitur, ze względu na kratę jest dość ekstrawagancki. Warto zatem stonować go akcesoriami i dodatkami w jednolitym kolorze – taki też kierunek obrałem. Nie lubię zestawów przekombinowanych, dlatego postawiłem na gładką koszulę w kolorze błękitnym i niebieski krawat. Koszula została uszyta około dwóch miesięcy temu w internetowym sklepie Henderson Shirt. Jest to jeden z nielicznych w Polsce sklepów online, który oferuje szycie na miarę koszul na odległość. Czas realizacji zamówienia to dwa tygodnie. Miarę, wedle wytycznych, można zebrać samemu lub wysłać swoją koszule, na podstawie której zostanie uszyta nowa. 

Krawat pochodzi z Tiviano Atelier. Pracownia znajduje się w Katowicach i koncentruje się na szyciu na miarę garniturów, marynarek, spodni czy koszul. Wykorzystany w poniższej stylizacji „męski zwis” jest jednym z moich ulubionych. 

lniany garniturlniany garniturlniany garniturlniany garniturlniany garniturlniany garniturlniany garniturlniany garnitur

Podsumowanie

Lniany garnitur latem jest jedną z obowiązkowych pozycji w męskiej garderobie. Każdy kto lubi komfort i styl, z pewnością doceni właściwości lnu. Materiał ten doskonale przepuszcza powietrze i chłonie wilgoć. Decydując się na rzeczy z tej tkaniny, warto pamiętać, że lent jest dość sztywny – nie ma mowy więc o idealnym dopasowaniu.  Ubrania z lnu charakteryzują się zatem oversizowym krojem.  

Osobiście jestem zwolennikiem lnu. Garnitury, kamizelki czy spodnie z tego materiału latem stanowią o sile mojej garderoby – dzięki nim, nie muszę rezygnować z komfortu podczas wysokich temperatur. 

lniany garnitur

Rzeczy, które prezentuję: Garnitur: Próchnik, buty: Patine, koszula: Hendersonshirt, krawat: Tiviano Atelier, zegarek: Citizen

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: