Kuszenie wiekiem czyli trochę starsza Panna Młoda

 In Na ostatni guzik- blog ślubny

Już od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem rozprawienia się z tematem ślubów osób dojrzałych, pragnących spełnić swoje marzenia o pięknej, niezapomnianej chwili, gdy staną na ślubnym kobiercu .

Trochę starsza panna młoda – czyli wymarzony ślub po 40!

Czy wiek Panny Młodej stwarza jakieś bariery? Czy spełniając swoje najskrytsze marzenia, nie okaże się śmieszna? Na co powinna zwrócić uwagę dobierając suknię, makijaż i fryzurę? Na te i wiele  innych  pytań  postaram się odpowiedzieć, kierując się moim życiowym mottem: Wiek i doświadczenie  to nasza  największa zaleta .

Od młodej dziewczyny  oczekuje się wyłącznie bieli lub delikatnych jasnych barw typu écru, róż czy błękit. Co wolno starszej oblubienicy? Wszystko, gdyż w jej przypadku, niewinna biel nie  jest i nie powinna być wymogiem. Panna Młoda w tym wieku może zaszaleć z kolorem. Jej suknia może być w  kolorze, takim, w jakim jest Jej do twarzy,  lub który wiąże się z ważnymi wydarzeniami z Jej życia. Suknia czerwona, różowa, niebieska czy zielona, cała paleta barw dozwolona!  Ale jeśli tylko zechce może też odziać się w biel. To też Jej wolno. Zwłaszcza, że właśnie jasne kolory rozjaśniają i odmładzają na 100 procent.

Pewną barierę jednak przed czterdziestoletnią kobietą stawia wybór fasonu. Tu już trzeba poddać się pewnej selekcji wiekowej i odrzucić stanowczo wielkie, falbaniaste suknie księżniczek. Nie odsłaniajmy za dużo ciała, eksponując to co mamy najpiękniejsze: dekolt, czy też ładne ramiona. Generalną zasadą przy wyborze sukni dla takiej Panny Młodej jest podkreślenie jej kobiecości i dojrzałego piękna. Tak jak w wielu innych przypadkach i tutaj sprawdzi się metoda  mniej znaczy więcej. I nie chodzi o to, aby suknia była zbyt  prosta, zbyt skromna ani smutna. Aplikacje, perełki czy kwiaty są zawsze wskazane i jeśli tylko nie przesadzimy z ich ilością mogą przepięknie zdobić zarówno suknię jak i jej właścicielkę.

Doskonale sprawdzają się ozdobne koronki czy jedwabie.  Zwiewne, lekkie muśliny i tiule także są dobrym wyborem. Ramiona czy dekolt ładniej kuszą, gdy są okryte koronką. Gdy masz zgrabne nogi, możesz  się nimi chwalić przez bardzo długi czas i możesz  też iść do ślubu w sukience do kolan. Krótsza suknia jest tu mile widziana, odejmuje lat i dodaje kobiecości. Na koniec nie zapominaj o doborze rozmiaru sukni. Lepiej, gdy jest troszkę większa niż będzie zbyt dopasowana i  uwydatni  niedoskonałości figury. Warto zainwestować w modelującą bieliznę, a w szczególności w dopasowany biustonosz.

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: