Długość spodni od garnituru – poradnik dżentelmena!

 In 4gentleman.pl, Uncategorized

5.00 avg. rating (100% score) – 1 vote

Długość spodni – jest to jeden z tych tematów w modzie męskiej, który wciąż budzi dużo emocji. Mimo wielu materiałów, które można znaleźć w Internecie, wciąż mężczyźni mają problem z prawidłowym oszacowaniu długości swoich spodni. Co z resztą widać nie tylko na ulicach, ale również na zdjęciach z balów, konferencji prasowych czy nawet w teatrze. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy może być fakt, że część artykułów, które można znaleźć w sieci, wciąż bazuje na zasadach, które były aktualne dwadzieścia lat temu. Moda się zmieniła i spodnie noszone przez współczesnych dżentelmenów różnią się od tych noszonych kiedyś. Trendy się zmieniły, zasady z których korzystają współcześni mężczyźni wciąż nie zostały w pełni zaktualizowane. 

Dostrzegając pewne luki w teorii, postanowiłem poruszyć ten temat w odświeżonej formie, ale uwzględniając jedynie ubiór formalny! Z modą casualową jest bowiem nieco inaczej i odstępstwa od standardów obowiązujących w klasycznej modzie męskiej nie są błędem – o ile nogawka od dżinsów nie wlecze się po asfalcie.  

Długość spodni od garnituru zależy od szerokości nogawek!

Podstawowym błędem przy wyznaczaniu długości spodni od garnituru, który popełniają nie tylko mężczyźni kupujący zestawy eleganckie, ale również i doradcy czy sklepowi sprzedawcy, to kierowanie się zasadą: nogawka spodni od garnituru powinna kończyć się na obcasie buta. Jest to klasyczny błąd współczesnych modowych nowicjuszy. 

długość spodni

Długość spodni od garnituru ustala się na podstawie szerokości nogawek. Nogawki spodni powinny tworzyć możliwie prostą linię i nie powinny tworzyć załamań z przodu przy bucie, jak to często słyszymy w salonach mody męskiej. 

Im węższa nogawka, tym spodnie powinny być krótsze. Dlaczego? Węższa nogawka zatrzyma się wyżej na bucie, niż nogawka szersza. Jeśli spodnie o szerokości nogawek osiemnaście centymetrów, będą zbyt długie, będą tworzyć się nieestetyczne załamania. 

długość spodni

Poniżej przedstawiam trochę przykładowych zdjęć, na których w prawidłowy sposób wyznaczono długość spodni. 

długość spodnidługość spodnidługość spodni

Zdjęcie butów: janadamski.eu

długość spodni

Na powyższych zdjęciach, długość spodni została prawidłowo dostosowana do szerokości nogawek. Spodnie w większości przypadkach się nie załamują – jeśli natomiast pojawiają się załamania, są one minimalne i dopuszczalne. Poniżej natomiast przedstawiam zdjęcia, na których spodnie są zdecydowanie za długie. 

długość spodnidługość spodni

Spodnie o szerokości dwudziestu dwóch centymetrów powinny być dłuższe. W tym przypadku, możliwe, że nogawka będzie kończyć się w połowie cholewki buta. Mimo to nie powstanie brzydkie załamanie z przodu buta. 

Długość spodni od garnituru – aktualna zasada!

Ustalając odpowiednią długość spodni, warto brać pod uwagę estetykę, mniej zasady. Nie trzeba znać szerokości nogawek, wystarczy zaobserwować w lustrze, jak nogawka spodni od garnituru układa się przy określonej długości.

Szukamy długości, przy której nogawki spodni od garnituru – na kancie – będą tworzyć prostą linię. Warto również nie wpadać w paranoję, gdyż drobne załamania czy odchylenia od normy są dopuszczalne. 

Tags:  4gentleman długość elegancko Garnitur Spodnie

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: