Dekoracja sali weselnej – jak się za to zabrać?

 In Na ostatni guzik- blog ślubny

Ślub to wspaniały, aczkolwiek wyjątkowo stresujący moment dla Młodej Pary. Gdy już uporają się z formalnościami, pozostaje jedynie całonocna zabawa za długie, zdrowe i szczęśliwe życie nowożeńców. To jednak nie koniec nerwów, ponieważ organizacja wesela była znacznie droższa od ślubu, więc wszystko musi odbyć się zgodnie z planem.

Ślub to wspaniały, aczkolwiek wyjątkowo stresujący moment dla Młodej Pary. Gdy już uporają się z formalnościami, pozostaje jedynie całonocna zabawa za długie, zdrowe i szczęśliwe życie nowożeńców. To jednak nie koniec nerwów, ponieważ organizacja wesela była znacznie droższa od ślubu, więc wszystko musi odbyć się zgodnie z planem.

Należy przygotować do tego salę weselną lub miejsce, w którym impreza będzie się odbywać. Ozdoby są jednym z najbardziej podstawowych komponentów, więc warto zwrócić uwagę na ich jakość i wykonanie. Przedstawimy Wam kilka propozycji, które podbijają w ostatnich sezonach rynek i serca Młodych. Zapraszamy serdecznie!

Balony, balony i jeszcze raz balony

Od kiedy technologia produkcji umożliwia tworzenie balonów w kształcie eleganckich liter lub cyfr, wykorzystywane są one na większości uroczystości. Czy więc mogłoby zabraknąć takiego elementu jak balon foliowy Love złoty nad stołem nowożeńców? Dodając do tego inicjały głównych interesantów można osiągnąć naprawdę atrakcyjny efekt – zwłaszcza jeśli sala została ozdobiona w połączeniu bieli i złota. Odcieni balonowego napisu jest wiele, więc bez problemu dopasujecie róż, srebro i inne propozycji do reszty akcesoriów.

Balon mąż i żona przyczepione do krzeseł najważniejszych osób na sali będą doskonałym podkreśleniem, dla kogo wszyscy zebrali się w jednym miejscu. Koszt takich gadżetów to zaledwie kilkanaście złotych, a efekt powinien pozytywnie zaskoczyć przybyłych.

Jeżeli dla Was to wciąż zbyt mało unoszących się elementów, można umieścić w kilku miejscach na sali balon love. Prosty napis na białym tle nie rzuca się w oczy i wkomponuje się w każdą aranżację pomieszczenia lub obiektu.

Czy jest dostępne coś oprócz balonów?

Niektórzy nie chcą stosować dmuchanych ozdób, ponieważ po kilku godzinach zaczyna uciekać z nich powietrze i przestają wyglądać elegancko. Baner weselny z napisem Mąż Żona powinien być zadowalającym rozwiązaniem, lecz wcześniej trzeba upewnić się, że montaż będzie możliwy.

Dekoracje na stołach – świece, kwiaty i dodatki

Oprócz jedzenia, zastawy i napojów, koniecznie trzeba zadbać o odpowiedni wygląd stołu. Jest to miejsce, przy którym goście spędzają najwięcej czasu podczas rozmów z bliskimi, posilają się przed kolejnym tańcem lub po prostu piją za zdrowie Państwa Młodych. Warto więc zadbać o to, by klimat był przyjemny.

Oprócz wspomnianych świec i kwiatów, pamiętajcie o dodatkach, które będą pasować do kolorystyki reszty komponentów. Jednym z takich przykładów są m.in. kwiaty papierowe w kolorze pudrowego różu. Można je połączyć z równie subtelnymi papierowymi gałązkami o tym samym zabarwieniu. Efekt będzie przyjemny dla oka, a co za tym idzie satysfakcjonujący dla biesiadników.

Biorąc pod uwagę, że obok prawdopodobnie staną żywe kwiaty, jasne i pudrowe kolory będą tworzyć bardzo przyjemny kontrast z naturalną zielenią. Chcąc iść krok dalej, spróbujcie dobrać świece o tym samym odcieniu –  stworzy to spójną całość.

Winietki na stół to element informacyjny, dzięki któremu goście wiedzą w jakim miejscu powinni usiąść. Nie można jednak umieścić w takim momencie zwykłej kartki, która zepsuje wszystkie przygotowania. Zakup winietki w kształcie serca lub zdobionej eleganckim grawerem i wykonaną z estetycznego grubego papieru, będzie najlepszą decyzją. Dobrym pomysłem są również winietki na kieliszki, które będą wypełnione szampanem na pierwszy toast za nowożeńców. Umieszczenie na nich podziękowań za przybycie to miły gest w stronę gości.

Nowoczesne i eleganckie aranżacje

Młodzi ludzie wchodzący na nową drogę życia, coraz chętniej decydują się na subtelność i elegancję bez przepychu. Trzeba przyznać, że śluby i wesela coraz mniej przypominają huczne wydarzenia sprzed kilku lub kilkunastu lat.

Sale weselne są wtedy przystrojone skromnie, a jedynymi dodatkami są właśnie kwiaty i świecie. Chociaż trend jest wzrostowy, starsi goście w dalszym ciągu nie przywykli do takiej formy, ponieważ słysząc weselę, wyobrażają sobie skoczną muzykę, zespół grający na żywo, dużo jedzenia, alkohol i przede wszystkim tańce do białego rana.

Wesele na świeżym powietrzu?

Kiedy ślub planowany jest na najcieplejszy okres letni, każdy powinien brać pod uwagę możliwość organizacji wydarzenia na świeżym powietrzu. Jest to nie tylko coś, co cieszy się rosnącą popularnością, ale także zapewniającego dodatkowe atrakcje.

Przystrojenie otoczenia będzie o wiele prostsze, ponieważ nie trzeba skupiać się tak mocno na dopasowaniu elementów pod kątem stylu i odcieni – plenerowe wesele to taka swojska impreza, która wprowadzi biesiadników w odpowiedni klimat do zabawy.

Do ozdoby stołu warto wykorzystać asortyment, którego nie zwieje wiatr, np. butelek. Zmieniając oryginalne etykiety na wódkę lub wino na zabawne własne koncepcje, można osiągnąć interesujący rezultat.

Pamiętajcie, że wesele to Wasza najważniejsza noc na nowej drodze życia. Będziecie pamiętać ją zawsze, więc warto zrealizować plan według własnych upodobań, zamiast iść ślepo w stronę mody i panujących obecnie trendów.

Przeczytaj także

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: