Buty ślubne latem- sandały czy czółenka?

 In Na ostatni guzik- blog ślubny

Ślub w lecie wiąże się często z wysokimi temperaturami i koniecznością dostosowania garderoby do gorącej atmosfery. W dniu ślubu bardzo ważny jest komfort i wygoda, nie można sobie pozwolić na kompromis w tym zakresie, gdyż może to skutkować nie tylko złym samopoczuciem, ale nawet kontuzjami. Jak zatem dobrać buty ślubne do letnich warunków atmosferycznych?

Sandały – wypada czy nie?

Tradycyjnie uważa się, że na oficjalne okazje powinno się zakładać zakryte obuwie. Najbardziej eleganckie okazje wymagają ubrania stóp w buty z zabudowanymi palcami i pietą. Etykieta jednak zmienia się z biegiem czasu i za sprawą hollywoodzkich gwiazd, które na galach występują w strojnych sandałach, odkryte stopy coraz częściej pojawiają się także na ślubnych kobiercach. Jeśli planujesz ceremonię o bardziej swobodnym charakterze, nic nie stoi na przeszkodzie abyś na ślub wybrała eleganckie i stylowe buty z odkrytymi palcami czy piętą.

Cała noc w sandałach

Sandały charakteryzują się tym, że są wykonane z pasków, które w przypadku źle dobranego fasonu i rozmiaru mogą powodować ucisk i otarcia skóry stóp. Aby uniknąć tego rodzaju nieprzyjemności, warto zainwestować w buty najwyższej jakości, wykonane z naturalnych materiałów, niepowodujących odparzeń, oraz o odpowiedniej grubości, aby zapobiec uciskaniu stóp. Jeśli decydujemy się na sandały o wysokich obcasach, zadbajmy o zakup wkładek silikonowych, które zapobiegną przesuwaniu się stopy do przodu i nadmiernemu wysuwaniu się palców.

Komfort stóp w zakrytych butach

Jeśli należysz do tradycjonalistek i na swój letni ślub chcesz włożyć buty z zakrytymi palcami i piętą, szczególną uwagę zwróć na materiały, z których wykonane jest obuwie. Zapomnij o tak zwanej eko skórze, wybierz parę wykonaną ze skóry naturalnej lub wysokiej jakości tkaniny. Aby zapewnić stopom dopływ powietrza, a jednocześnie palce i piętę pozostawić zakryte zdecyduj się na buty ślubne z odkrytą środkową częścią stopy. Takie modele mają zwykle paski zapinane wokół kostki, aby pewnie utrzymać stopę na miejscu.

Duet idealny, czyli buty na ślub i wesele

Świetnym rozwiązaniem na letni ślub jest też zakup dwóch par butów, jednej zabudowanej pary na ceremonię w kościele lub urzędzie, a drugiej, lżejszej na wesele. Obydwie pary muszą być oczywiście starannie dobrane nie tylko do sukni ślubnej, ale i do siebie nawzajem. Jest to nie lada wyzwanie, na szczęście  marka obuwia ślubnego Yes I Do wychodzi naprzeciw wymagającym pannom młodym. W swoim sklepie internetowym oferuje bowiem wybór butów w wielu fasonach i stylach. Z łatwością można znaleźć tam wytworne sandały na szpilce i idealnie dobrane do nich kolorem i wzorem czółenka o pełnych noskach i piętach.

Dodatkowe wsparcie stóp latem

Przygotowując się do letniego ślubu, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Zadbane stopy to nie tylko pomalowane paznokcie, ale również gładka, nawilżona skóra, pozbawiona nagromadzonego naskórka. Latem warto dodatkowo smarować stopy specjalnymi kremami antyperspiracyjnymi, które zapobiegną nadmiernemu poceniu się skóry, a dzięki dodatkowi talku wchłoną niepotrzebną wilgoć.

Przeczytaj także

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: