Bądź SLOW!

 In Katalog Ślubny

<!–Bądź SLOW!

Zadzwoń 690-576-282


Bądź SLOW!

11 Cze 2017

Slow weddings

Lubimy żyć według zasad. Lubimy znane, utarte ścieżki. I bardzo lubimy gotowe rozwiązania. Czasem jednak okazuje się, że są one dla nas trochę za ciasne, albo że nie mieścimy się w czyjeś schematy.

W kontekście ślubu i wesela ten moment ma miejsce po samych zaręczynach. Pierścionek włożony na palec i co dalej? Princesska, devolay, białe gołębie, zabawy z użyciem garderoby gości, „Kochanych rodziców mam” i my…zestresowani, zmęczeni i w „nie swoich ubraniach”. Jeśli przeraża Was ta wizja, warto wrócić do początku.

Początkiem jest Wasza miłość i uświadomienie sobie PO CO organizujemy wesele. Dzień ślubu to zapewne jeden z ważniejszych dni w Waszym związku. To moment, kiedy deklarujecie się iść przez życie razem. Bardzo często, zaślepieni przez konsumpcyjną machinę współczesności, zapominamy, że to właśnie ślub jest najważniejszą chwilą tego dnia. Wesele ma być natomiast dzieleniem się radością z bliskimi, celebracją szczęścia, świętowaniem tej dostojnej chwili.

Idea slow wedding mówi właśnie o tym, aby być sobą i skupić się na tym, co najistotniejsze. Bez zadęcia i typowego dla naszej szerokości geograficznej „zastaw się, a postaw się”. Wesele w klimacie slow nie musi być rustykalne, czy boho. Wyróżnia się umiłowaniem minimalizmu, skupieniem na relacjach i pewnego rodzaju oszczędnością w formie.

Jego główną zaletą jest właśnie to, że nikt nie narzuca nam schematów. Pozwala na odrobinę szaleństwa, na zrobienie po swojemu, na luz i nonszalancję, której tak bardzo brakuje w tradycyjnych scenariuszach weselnych. Jest uczczeniem ważnej dla nas chwili w sposób zgodny z naszą naturą i poczuciem estetyki. Jest także uwolnieniem się od konieczności spełniania cudzych oczekiwań.

Odważmy się więc być w tym dniu sobą. Nie poddawajmy się schematom, do których nie pasujemy. To oszczędzi nam wiele stresu i pozwoli cieszyć się tym, co najistotniejsze – miłością.

Joanna Matyasik


Joanna Matyasik

Aby zarezerwować wykonawcę sprawdź dostępność. Rezerwacja ważna 7 dni

Recommended Posts

Leave a Comment