5 najczęściej, popełnianych błędów stylistycznych przez mężczyzn!

 In 4gentleman.pl

Kochanowski w swojej twórczości pisał cyt. „ Nie szata zdobi człowieka (…)”. Czy zatem wygląd zewnętrzny współczesnego mężczyzny nie mam aż tak wielkiego znaczenia? Okazuje się, że sposób mówienia i zawarte w komunikacie treści tylko w jednej trzeciej wpływają na nasz wizerunek. Znacznie większy wpływ na ocenę naszej osoby, ma wygląd zewnętrzny!

W poniższym materiale, mając na uwadze fakt, że pierwsze wrażenie, dobre bądź złe, decyduje często o naszej przyszłości, przygotowałem zestawienie stylistycznych błędów, których należy się wystrzegać. 

  1. Brudne buty 

Jednym z częstych, stylistycznych błędów, który z daleka rzuca się w oczy – jest brak dbałości mężczyzn o buty! Czyste obuwie to podstawa! Nawet drogi garnitur nie będzie prezentował się dobrze w zestawieniu z zaniedbanymi butami – szczególnie, że stopy są punktem skrajnym sylwetki i szybko rzucają się w oczy. Warto poświęcić kilka minut dziennie, na doprowadzenie butów do odpowiedniego stanu. 

2. Zadbany uśmiech 

Szczerym i jasnym uśmiechem możemy sobie z łatwością zaskarbić sympatię nowo poznanych osób – o czym warto pamiętać! W budowaniu własnego, pozytywnego wizerunku, zadbany uśmiech jest równie ważny, jak umiejętność podejmowania dialogu. Oczywiście bez odpowiedniej higieny jamy ustnej, nie ma mowy o zdrowych zębach. Regularne szczotkowanie oraz odpowiednia szczoteczka i pasta do zębów są ważne – warto stawiać zawsze na produkty najwyżej jakości!   

Jordan Expert Clean, to nowoczesna szczoteczka do zębów o designie stworzonym z myślą o mężczyznach ceniących detale – szczoteczka została zaprojektowana przez biuro projektowe Eker Desing.  Jordan Expert Clean posiada dwa typy włókien: GumCare i CleanTech. Włókna GumCare to nowe spiralne włókna, które delikatnie, ale niezwykle dokładnie czyszczą linię dziąseł i powierzchnię zęba. Natomiast włókna CleanTech są różnej długości. Są też skrzyżowane pod kątem sześciu stopni, dzięki czemu skutecznie usuwają płytkę nazębną. Więcej na temat technologi i samej szczoteczki przeczytacie na stronie jordanexpertclean.pl.

3. Źle dopasowane ubranie

Kolejnym, ważnym elementem i częstym stylistycznym błędem, popełnianym przez mężczyzn, to źle dopasowane ubranie! Odpowiednio skrojony czy dopasowany garnitur, koszula czy spodnie podkreślają zalety naszej sylwetki i maskują jej wady. Żaden drogi zestaw nie będzie wyglądał dobrze, jeśli będzie źle leżał. Warto stawiać więc na odpowiednie dopasowanie i proporcje. Odpowiednia długość spodni, rękawów czy marynarki nawet przy „tanim ubraniu” podnosi jakość stylizacji i wpływa korzystnie na na nasz wizerunek.

4. Zadbane i odpowiednio ułożone włosy

Podobnie jak buty, włosy to punk skrajny naszej sylwetki i równie mocno rzuca się w oczy. Bałagan na głowie źle świadczy o każdym mężczyźnie. Źle ułożone czy zaniedbane włosy również mają kluczowe znaczenie w kreowaniu pozytywnego bądź negatywnego wizerunku. Włosy rzucają się w oczy i trzeba o nie dbać. 

5. Zapach

Ostatnim i równie ważnym, stylistycznym błędem, często popełnianym przez mężczyzn – jest brak dbałości o właściwy zapach. Podstawa to odpowiedni dezodorant i wota toaletowa. Zapach, podobnie jak charakterystyczne ubranie, jest elementem naszego stylu. Nie każdy zapach pasuje do każdego mężczyzny. Warto go dobierać indywidualnie, zgodnie z naszym stylem życia czy stylem ubioru.

Recommended Posts

Leave a Comment

%d bloggers like this: